Ονόματα αθλητών ΝΟΑ που πήραν μετάλλια στην 3η Αγωνιστική του Παμπεριφερειακού Πρωταθλήματος Κολύμβησης [ΦΩΤΟ]



Το Παμπεριφερειακό Πρωτάθλημα  Κολύμβησης συλλόγων που προπονούνται στη θάλασσα ολοκληρώθηκε με την 3η αγωνιστική όπου οι αθλητές και οι αθλήτριες του  Ναυτικού Ομίλου Αλιβερίου κατάφεραν να κερδίσουν  11 χρυσά μετάλλια,  10 αργυρά και 10 χάλκινα μετάλλια στα ατομικά αγωνίσματα και 2 χρυσά,  2 χάλκινα στα ομαδικά αγωνίσματα.
Το Πρωτάθλημα  διεξάχθηκε  στο κολυμβητήριο της Χαλκίδας την Τρίτη 7 και Τετάρτη 8 Σεπτεμβρίου 2021.
Την 3η αγωνιστική παρακολούθησαν αλλά και αργότερα  έπαιξαν πρωταγωνιστικό ρόλο στην απονομή των κυπέλλων οι δημοτικοί σύμβουλοι του Δήμου Κύμης Αλιβερίου κ. Νικόλαος  Μαστροκώστας, η κα Αλεξάνδρα Θαλασσινού και ο Πρόεδρος της τοπικής κοινότητας Αλιβερίου κ. Γεώργιος Παπαδιόχος

Μέγας χορηγός για την συμμετοχή του ΝΟΑ στο πρωτάθλημα είναι η ΤΕΡΝΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗ 



Αναλυτικότερα οι νικητές και οι νικήτριες  : 


Αγγελέτου  Δήμητρα-Κωνσταντίνα ΧΡΥΣΟ  50μ πρόσθιο κορασίδων  00:45.92
Ζούμπερη Δήμητρα  ΧΡΥΣΟ  50μ πρόσθιο νεανίδων  00:53.52
Καρβουνιάρης Κυριάκος  ΧΡΥΣΟ 100μ πεταλούδα εφήβων  01:25.79
Κούκη  Κωνσταντίνα  ΧΡΥΣΟ  100μ ύπτιο νεανίδων  01:50.93
Μέξης  Νικολάος  ΧΡΥΣΟ   50μ πρόσθιο  αγόρια 12 ετών 00:47.41
Μαλλιού Ηλίαννα  ΧΡΥΣΟ 50μ πρόσθιο παγκορασίδων Β 00:50.86
Μπάνου  Μαρία ΧΡΥΣΟ  100μ πεταλούδα παγκορασίδων Β 01:56.39
Μπάστας Τηλέμαχος  ΧΡΥΣΟ 100μ πεταλούδα  παμπαίδων Α 01:37.24
Ξύγγη Αγγελική  ΧΡΥΣΟ  100μ ύπτιο παγκορασίδων  Α 02:16.96
Πολύχρονος Ιωάννης ΧΡΥΣΟ  50μ πρόσθιο εφήβων 00:45.88
Ρεβύθης Δημήτρης  ΧΡΥΣΟ 100μ ύπτιο εφήβων  01:37.86



Αγγελέτος  Βασίλειος ΑΡΓΥΡΟ 100μ ύπτιο εφήβων  02:10.58
Γλάρος Δημήτρης  ΑΡΓΥΡΟ 100μ πεταλούδα ανδρών  01:20.31
Κόρμπας  Μιχαήλ  ΑΡΓΥΡΟ  100μ πεταλούδα  παίδων  01:44.72
Κουκάκη Λυδία  ΑΡΓΥΡΟ 50μ πρόσθιο  παγκορασίδων 00:50.22
Μπόκαρη  Αικατερίνη  ΑΡΓΥΡΟ  100μ ύπτιο παγκορασίδων Β 02:04.65
Μπόκαρη Αικατερίνη ΑΡΓΥΡΟ  100μ πεταλούδα παγκορασίδων  Β 02:22.86
Μπόκαρη Έλενα ΑΡΓΥΡΟ 50μ πρόσθιο κοριτσιών 12 ετών  00:57.43
Στουπή Ευαγγελία ΑΡΓΥΡΟ 100μ ύπτιο παγκορασίδων Α 2:30.27
Στουπή Νικολέτα  ΑΡΓΥΡΟ  50 πρόσθιο νεανίδων  00:54.05
Σπανός Νικόλαος ΑΡΓΥΡΟ  100μ πεταλούδα  εφήβων 01:31 81


Αγγελέτου Νικολέτα  ΧΑΛΚΙΝΟ  100μ ύπτιο γυναικών  01:28.78
Αλέξης  Σταμάτιος  ΧΑΛΚΙΝΟ  100μ ύπτιο παμπαίδων  Α  02:14.84
Ισμαϊλανι Έστερ ΧΑΛΚΙΝΟ 100μ πεταλούδα παγκορασίδων β 02:52.60
Καραγιάννης Κωνσταντίνος  ΧΑΛΚΙΝΟ  50μ πρόσθιο ανδρών 00:39.10
Καρβουνιάρη Χαραλαμπία  ΧΑΛΚΙΝΟ  100μ πεταλούδα κορασίδων  01:52.83
Κουνέλη  Φωτεινή  ΧΑΛΚΙΝΟ   50μ πρόσθιο  κοριτσιών  00:58.56
Μέγρεμης Σπυρίδων ΧΑΛΚΙΝΟ  100μ πεταλούδα  παίδων 02:07.57
Μπαϊρακτάρη Κωνσταντίνα  ΧΑΛΚΙΝΟ 50μ πρόσθιο  γυναικών  00:51.64
Μπαϊρακτάρης  Σωτήριος ΧΑΛΚΙΝΟ 50μ πρόσθιο παίδων 00:43.49
Στουπή  Ευαγγελία  ΧΑΛΚΙΝΟ  100μ ύπτιο παγκορασίδων  Α 02:30.27


ΟΜΑΔΙΚΑ

-4x50 ελεύθερο 02:45.47 ΧΡΥΣΟ
Μέξης Νικόλαος
Μπάστας Άγγελος
Πάλλης Παναγιώτης
Αλέξης Αλέξανδρος


-4x50μ ελεύθερο ανδρών 01:55.23  ΧΑΛΚΙΝΟ  
Καρατζάς Γεώργιος 
Ζωντός Παναγιώτης 
Καραγιάννης Κωνσταντίνος
Γλάρος Δημήτρης 

-4x 50μ μικτή 2:34.77
Αγγελέτου Νικολέτα 
Ζούμπερη Δήμητρα
Καρβουνιάρης Κυριάκος 
Ζωντός Παναγιώτης  

-4Χ50 μικτή 03:06.57
Κωτσή Μαρία
Μέξης Νικόλαος
Καραγιαννή Χριστινα-Ισμήνη
Πάλλης Παναγιώτης