Ποιοι αθλητές/τριες του ΝΟΑ ανέβηκαν στο βάθρο στην πρώτη φάση του Παμπεριφερειακού Πρωταθλήματος Κολύμβησης [ΦΩΤΟ]




Πρώτη αγωνιστική της πρώτης ημέρας Παμπεριφερειακού Πρωταθλήματος Κολύμβησης Συλλόγων που προπονούνται στη θάλασσα για την προαγωνιστική κατηγορία Τρίτη 7 Σεπτεμβρίου 2021 που διεξάγονται στο κολυμβητήριο της Χαλκίδας. 


Ο  Ναυτικός Όμιλος Αλιβερίου έδωσε όπως κάθε χρόνο το παρών συμμετέχοντας  με περισσότερους από 75  αθλητές και αθλήτριες,  στα ατομικά αλλά και στα ομαδικά αγωνίσματα, ανάμεσα 11 ομάδες από όλη την Ελλάδα και σύνολο 250 αθλητών.
Ο Ναυτικός Όμιλος Αλιβερίου, σε αυτή την πρώτη φάση  ανέβηκε 24 φορές στο βάθρο των νικητών, σε 22 ατομικές και 2 ομαδικές αναμετρήσεις, αθλητών και αθλητριών του,  στην προαγωνιστική κατηγορία. 
Μέγας χορηγός του Ναυτικού Ομίλου Αλιβερίου στο Παμπεριφερειακό πρωτάθλημα είναι η Τέρνα Ενεργειακή.



Αναλυτικά :
 
Τα 6 ΧΡΥΣΑ κατέκτησαν οι : 

Αγγελέτου Νικολέτα 
Κούκη Κωνσταντίνα  
Κουνέλη Φωτεινή 
Μέξης Νικόλαος 
Ρεβύθης Δημήτρης 
Σπανός Νικόλαος 

7 ΑΡΓΥΡΑ κατέκτησαν οι :

Αγγελέτος Βασίλης
Καραγιάννη Χριστίνα Ισμήνη 
Κωτσή Μαρία
Μπάστας Τηλέμαχος
Μπάστας Άγγελος 
Πάλλης Παναγιώτης
Στουπή Νικολέτα  2 μετάλλια

9 ΧΑΛΚΙΝΑ κατέκτησαν οι : 

Αγγελέτου Νικολέτα 
Αγγελέτου Σοφία
Ζωντός Παναγιώτης
Κωτσή Μαρία 2 μετάλλια
Καρατζάς Γιωρ
Μπάστας Αγγελος
Λεμπέση Αθηνά
Πανταζή Πηνελόπη


Στα ομαδικά αγωνίσματα της προαγωνιστικής κατηγορίας ο ΝΟΑ κατέκτησε:  

1 ΑΡΓΥΡΟ 4x 50 ελεύθερο κοριτσιών 
1 ΧΑΛΚΙΝΟ 4x 50 ελεύθερο mix



ΑΤΟΜΙΚΑ 

Αγγελέτου Νικολέτα ΧΡΥΣΟ 200μ μικτή ατομ.γυν. 03:17.18

Μέξης Νικόλαος ΧΡΥΣΟ 100μ ελεύθερο αγ.ετών12 01:20.60

 Σπανός Νικόλαος ΧΡΥΣΟ 10Πμ ελεύθερο εφ. 01:16.64

Κούκη Κων/να ΧΡΥΣΟ 50μ ύπτιο νεαν. 00:49.81  


Κουνέλη Φωτεινή ΧΡΥΣΟ 50μ. ύπτιο κορ.12ετων 00:52:00

Ρεβύθης Δημήτρης ΧΡΥΣΟ

Πάλλης Παναγιώτης ΑΡΓΥΡΟ  50μ. ύπτιο αγ.12ετών 00:52.10 

Νικολέτα Στουπή ΑΡΓΥΡΟ 50μ ύπτιο νεαν. 01:Ο2.85

Στουπή Νικολέτα ΑΡΓΥΡΟ 100μ. ελεύθερο νεαν 02:05.65

Μπάστας Τηλέμαχος ΑΡΓΥΡΟ 100μ ελεύθερο παμπ. Α 01:15.91


Μπάστας Άγγελος ΑΡΓΥΡΟ  100μ ελεύθερο αγ.11ετών 01:30.17


Κωτσή Μαρία ΑΡΓΥΡΟ 

Καραγιάννη Χριστίνα Ισμήνη ΑΡΓΥΡΟ 100μ ελεύθερο κορ12 ετών 01:42.50

Αγγελέτου Νικολέτα ΧΑΛΚΙΝΟ 50μ ύπτιο γυν. 00:41.95

Άγγελος Μπάστας  ΧΑΛΚΙΝΟ 50μ ύπτιο αγ. 12ετών 00:52.65

Ζωντός Παναγιώτης ΧΑΛΚΙΝΟ 200μ μικτή ατομ. ανδ. 03:14.65

 
Πηνελόπη Πανταζή ΧΑΛΚΙΝΟ ύπτιο κορ.12ετων 00:58:00

Κωτσή Μαρία ΧΑΛΚΙΝΟ 50μ ύπτιο κορ. 11ετών 00:50.74

Καρατζάς Γεώργιος ΧΑΛΚΙΝΟ 50μ ύπτιο 00:39.98


Κωτσή Μαρία ΧΑΛΚΙΝΟ 100μ ελεύθερο κορ.11ετών 01:32.39

Λεμπέση Αθηνά ΧΑΛΚΙΝΟ 100μ ελεύθερο γυν. 01:34.85






 ΟΜΑΔΙΚΑ